Klasik Bir Başlangıç : Ben Kimim?

Merhaba arkadaşlarrrr kanalıma hoşgeldiniz… Yok o başka birşeydi… 🙂

Nasıl başlayacağımı tam olarak bilemediğim için bodoslama konuya dalmak istiyorum bu yazımda. Hepimizin bildiği üzere bilgisayarın önemi gün geçtikçe artıyor ve bilgisayar daha çok hayatımızın içine giriyor.

Bir eğitimci olarak ( hatırlatın da daha sonra Matematik öğretmeni olduğumdan bahsedeyim ) önemli olan şeyin internette gezinebilmek, film izlemek, müzik dinlemek v.s. olamayacağının farkına vardığımda yaşım bu sektör için baya ilerlemişti. Bilgisayarı asıl önemli kılan şey bilgisayarın her amaca uygun faydalı işler yapabilecek şekilde eğitilmesi idi. Peki bu bilgisayarlar nasıl eğitiliyor?

Donanımı bir kenara bırakırsak eğer ( benim ilgi alanım olmadığı için ) bilgisayarlar temelde onlara onların anlayacağı dilden herşeyin anlatılması gereken varlıklar. Ve siz birine birşeyi anlatmak istiyorsanız onun anladığı dilden konuşmalısınız.

İşte bilgisayarla çok geç tanışmış biri olan ben bu düşünceler aklıma geldiği anda bilgisayarın anladığı dili öğrenmeye karar vererek kendime çok zevkli bir hobi edindim. Kendi çapımda çeşitli eğitim videoları izleyerek bilgisayar programla konusunda kendimi eğitmeye başladım. Bu başlangıç 4 yıl önceydi. Sonra eşimin hamilelikleri, kızlarımın doğumları, büyük kızımın doğumunda çok büyük stres yaşamamız, okul, öğrencilerim derken zaman zaman ara verdiğim bu güzel hobime nihayet daha çok zaman ayırabileceğim ve daha motive çalışabileceğim bir zamana ulaştım.

8 yıllık lise matematik öğretmeni olan ben 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı ile birlikte Kırıkkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğine öğrenci oldum. Böylelikle bu güzel hobim ile ilişkim biraz daha profesyonellik seviyesine ulaşacak ve daha çok bu konuda kafa yorabileceğimi ümit ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir