OYUNUN İNDİRME LİNKLERİ :

Android Versiyonu (Google Play) : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SaidHoca.GameOfMath

PC Versiyonu : https://drive.google.com/open?id=1CcSq99KG3mM42QbpeVMCOLw8dexR8DLn

Akıllı Tahta Versiyonu : https://drive.google.com/open?id=1Jz0jaq5-76QGg_vGL7CEzc-bWI8drNtS

GameOfMath nedir ?

TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) tarafından KOD Ödülleri isimli eğitim oyunu geliştirme yarışması için hazırlamış olduğum oyundur.

Maalesef yarışmadan çok geç haberim oldu. Tayin , yeni okul , eşimin hamilelik süreci ve yeni bebeğimiz derken ya hiç görmemişim duyuruları ya da yoğunluktan dikkat etmemişim ne olduğuna. 13 ocak tarihinde karşıma duyuru çıktığında heyecanla siteye girip baktım. Ve yarışmanın son 17 günü kaldığını, aslında aylar öncesinden başvuruların alınmaya başladığını öğrendim. Üzüldüm.

Ancak inanıyorum ki herhangi bir mühendislik alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka proje tabanlı çalışmalısınız. Malumunuz ben de yazılım dünyasının anasınıfındaki bir öğrenci olarak hep projeler üzerinde çalışarak öğrenmeye çalışıyorum kendimi geliştirmek istediğim dilleri. E böyle düşünen bir insan için de bu tür yarışmalar adeta bulunmaz bir nimet. Sebebi para ödülü, derece, kariyer v.s. değil. Sebebi sadece motivasyon.

Yarışmayı öğrenmemin üzerinden saatler geçmeye başladığında sadece üzüntümle kalmanın bana yakışmayacağını düşünerek kolları sıvadım. Önemsenmeyecek kadar basit bir oyun da olsa bu yarışmaya bir içerik hazırlamalıyım diye düşündüm. Ve geçtiğimiz 17 gün içerisinde daha önceden yapılacaklar listemde olan bu oyun fikrini hayata geçirdim.

Dediğim gibi belki önemsenmeyecek kadar basit ancak geçtiğimiz 17 gün içerisinde bana küçümsenmeyecek kadar çok şey öğretti bu proje. İşte GameOfMath amacına ulaştı benim için. Naçizane yazılım ile uğraşan bir eğitimci abinizin veya kardeşinizin size tavsiyesi PROJE TABANLI ÇALIŞIN. Bu şekilde hem karşınıza çıkabilecek sorunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi öğreniyorsunuz hem de motivasyonunuz normal öğrenmelere göre daha yüksek oluyor.

Blog sayfamın ilk yazısı da bu şekilde yazılmış oldu 🙂 Aslında farklı içerikler paylaşacaktım şimdiye kadar ancak blog sayfasının açılışı tam bu yarışmayı haber aldığım zamana denk gelince blog sayfamla ilgilenemedim. Nasipte bu şekilde başlamak varmış.

Selametle…